#громадськемісце Еколог: влада РФ видала понад 1100 ліцензій на видобуток різних видів корисних копалин у Криму #ялта #yalta

Еколог: влада РФ видала понад 1100 ліцензій на видобуток різних видів корисних копалин у Криму

За час анексії Криму та повномасштабного вторгнення в Криму з’явилося понад 270 кар’єрів і це величезна кількість для маленького Криму, заявив в ефірі радіо Крим Реалії декан факультету природничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» Євген Хлобистов. Це пов’язано із завезенням на півострів громадян Росії та зростанням будівництва, упевнений еколог.

«Видано російською владою понад 1100 ліцензій на видобуток різних видів корисних копалин. Здебільшого це стосується будівельних матеріалів. Те, що потім використовується для будівництва. І це зрозуміло чому. Бо Крим почав активно забудовуватись. Крим отримав близько мільйона нових кримчан, громадян Росії. Для них будується житло активно. Тому Крим потребує величезної кількості будівельних матеріалів. Плюс до цього оборонне будівництво, яке також ведеться на півночі Криму. І все це потребує місцевих будівельних матеріалів», – заявив Євген Хлобистов.

Раніше в міжнародному русі за деокупацію #LiberateCrimea розповіли Крим.Реалії, що в анексованому Криму відбувається зростання безконтрольного видобутку надр у надмірних для курортного регіону масштабах. Активіст зазначив, що надмірний видобуток несе небезпеку для майбутнього Криму як курортного регіону.

До 2014 року фактично весь кримський гірський масив входив до природно-заповідного фонду України. Після приходу Росії, за інформацією природоохоронної групи UNCG, на острові функціонує близько 260 кар’єрів. Як зазначали правозахисники, частина кримських шахт є нелегальними.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО