Американський фонд Джеймстаун випустив дослідження британського політолога українського походження Тараса Кузьо під назвою «Крим: там, де російська війна почалася і там, де Україна виграє», повідомляє «Детектор Медіа».
«Назва цієї книги така, бо війна проти України почалася в Криму, і вона закінчиться в Криму. Коли Україна демілітаризує Крим, що вона робить успішно, Путін муситиме вивести війська. Ця робота є оновленням мого дослідження 2010 року, коли Віктор Янукович прийшов до влади. Вона отримала розголос у 2014 році, адже я передбачив окупацію Криму за чотири роки до того, як це сталося. Ми бачимо, що політика Росії в Криму – деукраїнізація, геноцид кримських татар тощо – була перенесена на окуповані території півдня і сходу України», – пояснює Тарас Кузьо «Детектор Медіа».
Як пише «Детектор Медіа», Тараса Кузьо у своєму дослідженні висловив думку, що «культурне, військове та геополітичне значення Криму підкріплюється його надзвичайною важливістю в розумінні Путіним власної ролі «збирача та об’єднувача російських земель». Крим є попередженням про те, до чого може призвести десятиліття російської окупації, оскільки півострів став випробувальним полігоном для репресивної русифікаційної та деукраїнізаційної політики Кремля. Найбільш кричущими з цих актів є звірства, вчинені проти кримських татар та інших груп меншин».
Кузьо наголошує, що анексія Криму 2014 року стала можливою завдяки «проникненню Кремля та кооптації політичних, безпекових і військових інституцій України».
На думку автора, для деокупації Криму та інших захоплених українських територій Україні знадобиться значно більше західної військової допомоги, ніж отримує Україна зараз.
«Щоб Україна перемогла армію Путіна, їй потрібні боєприпаси в такому масштабі та за графіком, які Захід досі або не міг, або не хотів забезпечити. Майбутнє України може залежати від результатів президентських виборів у США 2024 року, оскільки європейської зброї Києву не вистачить, щоб повернути собі вкрадену територію», – робить висновок Кузьо.
У лютому 2014 року озброєні люди у формі без розпізнавальних знаків захопили будівлю Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів АРК, сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу та інші стратегічні об’єкти, а також блокували українські війська. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що всі озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Згодом президент Росії Володимир Путін визнав, що то були російські військові.
На території Криму та Севастополя 16 березня 2014 року відбувся невизнаний міжнародним співтовариством «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ані Україна, ані Європейський Союз, ані США не визнали результати голосування на референдумі. Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали анексію Криму незаконною та засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму та Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .