#громадськемісце «Крим ретельно перетворюють на пустелю». Активісти – про будівництво нової дороги #ялта #yalta

«Крим ретельно перетворюють на пустелю»

СУДАК – В анексованому Росією Криму розпочато велике дорожнє будівництво – від траси «Таврида» планують зробити нову дорогу до Судака. Чому ця ситуація викликала стурбованість громадськості, читайте у матеріалі Крим.Реалії.

За словами начальника російської Служби автомобільних доріг Криму Максима Тарасова, нова дорога значно скоротить шлях від траси «Таврида».

«Ця дорога є одним із трьох з’їздів з «Тавриди» до узбережжя. Враховуючи забудову Судака й Арткластера «Таврида», що розвивається, це скоротить шлях від «Тавриди» до Судака на 30-40 хвилин, а також дозволить виключити наскрізний трафік через Грушівку, Перевалівку і Дачне», – розповів Тарасов.

Ділянка будівництва нової дороги біля траси Феодосії, далі дорога піде на Судак через кримський ліс


Ділянка будівництва нової дороги біля траси Феодосії, далі дорога піде на Судак через кримський ліс

Вартість проєкту майже 24 мільярди рублів. В обхід Грушівки на Судак планується ділянка дороги в чотири смуги. Роботи планують завершити до 2027 року.

У кримському відділенні міжнародного руху за деокупацію Криму #LiberateCrimea Крим.Реалії розповіли, що основним лобістом будівництва нової дороги став Арткластер «Таврида».

Екоцид у Криму розвивається з лякаючою швидкістю

«Творці «Тавриди-АРТ» спочатку знищили природу бухти Капсель, але цього їм виявилося замало, тепер задля їхньої зручності будуть знищені сотні тисяч дерев, а кримський ліс упоперек розділить траса на чотири смуги. Екоцид у Криму розвивається з лякаючою швидкістю. Що може перешкодити цьому? Місцеві екологічні організації давно «одобрямс» будь-які забаганки влади, а за це «харчуються» на бюджетних грантах. Громадськість безсила, знаємо з прикладу забудови Капселя, як із екоактивістів роблять екстремістів. Тому лише якнайшвидша деокупація Криму дозволить зупинити це свавілля щодо кримської природи», – зазначили у кримському відділенні #LiberateCrimea.

Великі пласти ґрунту знімають під час будівництва нової дороги, що негативно впливає не лише на ґрунтовий покрив, а й на розподіл поверхневих вод


Великі пласти ґрунту знімають під час будівництва нової дороги, що негативно впливає не лише на ґрунтовий покрив, а й на розподіл поверхневих вод

Кримський проросійський громадський діяч Борис Яремко вважає, що будівництво дороги через ліс від Грушівки до Судака обернеться величезними втратами для екології всього регіону.

Ліс – наше багатство, яке так варварськи знищують

«Під час будівництва дороги Льговське-Грушівка-Судак будуть знищені безповоротно сотні тисяч дерев і чагарників. Шикарні ліси буде знесено… Фестивальна територія «Таврида» на Капселі працює лише в літній сезон. Навіщо туди треба вести трасу в чотири смуги? Невже всі дороги в містах, селах і селищах перебувають у хорошому стані та заасфальтовані? Ліс – наше багатство, яке так варварськи знищують. Але крім самого лісу, це ціла екосистема, з птахами і дрібним звіром! Це величезна та непоправна втрата для екології Криму», – поділився своїми думками з підписниками громадський діяч.

Жителі Криму б’ють на сполох – кримський ліс знищується.

Те, що відбувається у Криму, викликає не смуток навіть, а страх

«Відчуття, що у Криму екології за умовчанням оголошено війну. Те, що відбувається у Криму, викликає не смуток навіть, а страх. Особливо, коли їдеш ялтинською трасою і бачиш штабелі вирубаних дерев і, знаючи «науковий» підхід місцевої (і не тільки) влади до питання збереження у нас культурно-історичного та природного середовища (наука ж фінансується у нас за класом «економ»). Чим це бюджетування відповість нашим дітям… Я не говорю вже про багатоповерхівки в паркових зонах і масову вирубку зелені в такому перенасиченому транспортом місті, як мій рідний Сімферополь», – зазначила у своєму коментарі до посту Яремка Ірина Філіппова.

Кримчани зізнаються, що, незважаючи на своє обурення, вплинути на ситуацію в «російських реаліях» не можуть.

«Аби гроші відмити, а про екологію не думає ніхто. Крим ретельно перетворюють на пустелю. Хочеться кричати від жаху, але виходить лише тихий плач від неможливості якось вплинути на це», – написала в коментарі до посту Яремка жителька Алупки Ірина Махінько.

Під час будівництва траси «Таврида» було повністю знищено дерева, зокрема лісосмуги, які так і не відновили.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .

ДЖЕРЕЛО