#громадськемісце Опитування КМІС: 70% респондентів вважають, що Зеленський має залишатися президентом на час воєнного стану #ялта #yalta

Опитування КМІС: 70% респондентів вважають, що Зеленський має залишатися президентом на час воєнного стану

Більшість українців вважають, що президентський термін Володимира Зеленського має тривати до кінця воєнного стану – про це йдеться в результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології, оприлюднених 17 червня.

Одним із тверджень, запропонованих респондентам, було: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».

«70% респондентів погодилися з тим, що В. Зеленський має лишатися Президентом до кінця воєнного стану (не згодні з цим – 22%). Залежно від регіону проживання з цим згодні 65-74% респондентів, тобто переважна більшість українців не піддають сумніву легітимність Президента», – йдеться в пресрелізі.

Згідно з дослідженням, із цим твердженням погодилися 73% жителів заходу України, 74% жителів півдня, 70% респондентів із центральної частини та 65% – жителів сходу.

Також соціологи відзначають зниження схвалення діяльності Зеленського на посаді президента, але воно все ще на високому рівні: 56% учасників опитування схвалюють скоріше або повністю, 37% – ставляться до його роботи повністю або переважно негативно.

«Крім цього, респондентів просили відповісти, яке з восьми слів / словосполучень краще описує ставлення до Президента. Хоча дійсно є тенденція до зниження частки тих, хто ставиться до Президента із захопленням (з 33% у липні 2022 року до 8% зараз), але загалом більшість українців (69%) мають нейтрально-позитивне ставлення (із більш вираженою нейтральністю, стриманістю)», – пишуть автори дослідження.

Також опитування стосувалося ставлення українців до закону про мобілізацію. КМІС не відзначає вираженого ставлення до закону, що, «вочевидь, є наслідком розуміння, що країна потребує вдосконалення процедур рекрутингу, власних страхів та стурбованостей, а також того, що сам Закон охоплює різні сфери».

Так, респондентів просили висловити згоду чи незгоду з твердженням «Я підтримую новий закон про мобілізацію».

Зокрема, 34% респондентів скоріше або повністю погодилися з тезою про підтримку закону, водночас 20% скоріше не погодилися, а 32% зовсім не погодилися. Ще 14% не відповіли на запитання.

«Варто підкреслити, що незгода з твердженням не є тотожною тому, що люди виступають проти (і тим більше не є свідченням ставлення до потреби самої мобілізації чи потреби давати відсіч ворогу). Безумовно, частина з тих, хто не згоден, є саме противниками. Водночас ще частина може не погоджуватися лише з окремими складовими Закону або мати стримане, нейтральне ставлення», – уточнює Інститут.

Опитування, додані до регулярного Омнібусу КМІС, провели з 26 травня до 1 червня із залученням 2 011 жителів вільних територій України.

Формально президентський термін Зеленського минув цього року. Його інавгурація відбулася 20 травня 2019 року, а за Конституцією України термін повноважень президента чітко обмежений пʼятьма роками. Водночас 108 стаття Конституції вказує, що президент має виконувати свої обовʼязки до обрання нового глави держави. До початку повномасштабної війни планувалося, що наступні вибори відбудуться 31 березня 2024 року, але зараз вони відкладені через воєнний стан (він діятиме щонайменше до 11 серпня).

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту : https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net . Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .

ДЖЕРЕЛО