Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /home/u442528224/domains/hromadske.space/public_html/wp-content/mu-plugins/PluginOrganizerMU.class.php on line 27
Президент Зеленський назвав кількість необхідних Україні F-16 – Громадське Місце Ялта

#громадськемісце Президент Зеленський назвав кількість необхідних Україні F-16 #ялта #yalta

Президент Зеленський назвав кількість необхідних Україні F 16

Україна потребує 128 західних винищувачів F-16, щоб досягти паритету з Росією в небі. Про це заявив український президент Володимир Зеленський в Інституті Рональда Рейгана у Вашингтоні.

«Проблема з F-16 полягає в кількості і датах. Але давайте будемо чесними… Росія кожного дня використовує проти України 300 літаків. У нас було рішення про 10-20. Навіть якщо буде 50 – це ніщо. Ми захищаємося, ми потребуємо 128. Це флот», – сказав Зеленський.

За його словами, союзники України мають цю інформацію.

«Поки у нас не буде 128 літаків, ми не зможемо до них (росіян – ред.) дорівнятися у небі, це буде складно», – додав президент.

Ще минулого року у Повітряних силах ЗСУ заявляли, що 128 винищувачів необхідні Україні для того, щоб замінити старий авіаційний парк техніки, така кількість прописана у візії Повітряних сил ЗСУ.

На початку липня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила про видачу дозволу на експорт 24 винищувачів F-16 Україні. Зазначалося, що перші літаки будуть передані Україні «найближчим часом».

Українські пілоти нині проходять навчання. Видання The New York Times раніше писало, що Україна може отримати до липня лише шість із приблизно 45 винищувачів F-16, обіцяних західними країнами. Очікується, що до літа цього року будуть готові 12 льотчиків – це менше, ніж повна ескадрилья.

Влада України неодноразово заявляла, що поява західних винищувачів в Україні може змінити ситуацію на полі бою, адже Росія має «повну перевагу в небі» на окупованих територіях.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .

ДЖЕРЕЛО