Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /home/u442528224/domains/hromadske.space/public_html/wp-content/mu-plugins/PluginOrganizerMU.class.php on line 27
Російська влада Криму розширить список «претензій» до України щодо компенсацій – Константинов – Громадське Місце Ялта

#громадськемісце Російська влада Криму розширить список «претензій» до України щодо компенсацій – Константинов #ялта #yalta

Російська влада Криму розширить список «претензій» до України щодо компенсацій – Константинов

Російська влада Криму планує розширити список «претензій» щодо так званих збитків Криму з боку України. Як заявив глава російського парламенту Криму Володимир Константинов, до нього додадуть лінгвоцид і теракти.

«Список наших претензій щодо завданих півострову збитків буде розширено. У плані збитків, завданих Криму продуктовою, транспортною блокадами, державним екоцидом, лінгвоцидом, що здійснювалися Києвом, робота перебуває на самому початку», – цитує Константинова російське державне агентство «РИА Новости».

За його словами, до переліку вимог щодо компенсацій також увійде збиток від вибухів на Керченському мосту.

7 червня підконтрольний РФ Арбітражний суд Криму задовольнив позов російської влади Криму про так звану енергетичну блокаду в сумі понад 3,15 трлн рублів. Цей позов був поданий російською владою Криму в березні цього року. Про те, як саме планується стягнути цю суму, Константинов не уточнив. Українська влада не визнає рішення підконтрольних РФ судів у Криму.

Електроенергія з материкової частини України перестала надходити до анексованого Криму у грудні 2015 року – після пошкодження електроопор у Херсонській області. До анексії півострова дефіцит електроенергії у Криму покривався за рахунок інших регіонів України.

Раніше російська влада Криму заявляла про намір «стягнути» з України понад 150 мільярдів рублів «збитків через водну блокаду». Російський суд призначив розгляд цього позову на 31 липня цього року, проте пізніше його було перенесено на 13 вересня. Розглядати позов було вирішено у «закритому режимі через стратегічні відомості про Північно-Кримський канал».

За даними Державної екологічної інспекції України, Росія завдала Україні понад 15 мільярдів гривень збитків, запустивши подачу дніпровської води Північно-Кримським каналом.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .

ДЖЕРЕЛО