#громадськемісце Російський суд вилучає теплохід «Князь Багратион» у Судаку у власника #ялта #yalta

Відомий теплохід «Князь Багратион», який давно став головною антропогенною пам’яткою бухти Капсель у Судаку, вилучають у власника через російський суд для подальшого використання як туристичний об’єкт. Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

У російській міськадміністрації Судака повідомили, що судно є приватною власністю, на даний момент за рішенням суду його примусово викуповують у власника на користь держави, надалі його планується зробити туристичним об’єктом.

Ще 2020 року російська адміністрація Судака домовлялася з керівництвом «Таврида-АРТ», на території якої стоїть теплохід, щоб за погодженням із власником теплохода, відреставрувати і реконструювати об’єкт з метою використання в туристичних цілях, як місцевої пам’ятки.

Теплоход «Князь Багратион»


Теплохід «Князь Багратион»

Тепер за рішенням суду теплохід викуплять. Орієнтовна вартість – близько 6 млн рублів.

«Князь Багратион» — відома пам’ятка, місцеві екскурсоводи навіть пустили байку, що саме на цьому теплоході знімали знаменитий фільм «Жорстокий романс». Але у зйомках теплохід все ж таки брав участь, наприклад, у фільмі «Чужа», де за сюжетом картини на цьому покинутому судні ховається від переслідувачів закохана пара. Дискусії, що робити із занедбаним теплоходом, точаться давно. Власник – підприємець із 90-х намагався його продати, але охочих придбати за запропоновану ціну не знайшлося. Наразі стан судна незадовільний. Постає питання – чи придатне воно взагалі до ремонту? Місцеві чиновники кажуть, що «Таврида-АРТ» підштовхнула адміністрацію зайнятися вилученням об’єкта у власника, щоб можна було щось із ним робити», – прокоментував ситуацію Крим.Реалії краєзнавець із Судака, прізвище якого редакція не називає з міркувань безпеки.

Теплоход «Князь Багратион»


Теплохід «Князь Багратион»

Річковий теплохід, збудований у Коломні (Росія) у 1912 році, міг вміщувати 340 пасажирів. Теплохід названий на честь російського генерала Петра Багратіона, який прославився під час війни 1812 року. Теплохід курсував річкою Волга, потім став бойовим кораблем військової флотилії. 1991 року його списали та продали приватному власнику в Крим. Вважається, що теплохід «Князь Багратіон» – останній представник першої серії річкових дизельних гвинтових пасажирських суден Волзького судноплавства, що зберігся. Загалом з 1911 до 1917 рік було випущено 11 таких теплоходів. На палубах «Князя Багратиона» збереглося дерев’яне оздоблення, а в ресторані – частина меблів і фортепіано. При цьому корпус прогнив, а в трюмі видніються зяючі дірки. Останні роки теплохід відомий як покинутий корабель на березі в бухті Капсель біля Судака.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .

ДЖЕРЕЛО