#громадськемісце Сім’я засудженого РФ громадянського журналіста з Криму Салієва змогла відвідати його в колонії #ялта #yalta

Сім'я засудженого РФ громадянського журналіста з Криму Салієва змогла відвідати його в колонії

Сім’я фігуранта другої Бахчисарайської групи у «справі Хізб ут-Тахрір», кримського татарина Сейрана Салієва відвідала його в російській виправній колонії №4 у Плавську Тульської області РФ, повідомляє громадський мовник «Суспільне.Крим».

Колонія розташована за півтори тисячі кілометрів від Криму. Дружина політв’язня Муміне Салієва розповіла, що провела з чоловіком три дні в тюремному приміщенні для побачень. До нього сім’я діставалася два дні з анексованого півострова.

В ув’язненні кримський татарин перебуває вже майже сім років. У колонії Плавська Салієв утримується з осені 2022 року. Дружина Салієва каже, що на здоров’я він не скаржився, але перебування в ув’язненні все одно позначилося на його фізичному та психологічному стані.

«Він ніколи не говорить про те, що його турбує. Єдине, що я побачила, це колір шкіри. Він не такий, як у людини, яка живе на волі. Присутня сіра блідість і видно, що спостерігається нестача вітаміну Д. І дуже-дуже псуються зуби», – розповіла дружина політв’язня.

До арешту Салієв працював екскурсоводом. За освітою він філолог турецької та кримськотатарської мов. Салієв також був громадянським журналістом «Кримської солідарності» та висвітлював репресії Росії проти кримських татар.

У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох мешканців Бахчисарая. Це Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекір’яєв та Ернес Аметов.

ФСБ Росії інкримінувала їм участь у забороненій у Росії та анексованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону у вересні 2020 року виніс вирок у другій бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір».

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

ДЖЕРЕЛО