#громадськемісце У Міноборони України підтвердили знищення центру космічного зв’язку РФ під час атаки на Крим 23 червня #ялта #yalta

У Міноборони України підтвердили знищення центру космічного зв'язку РФ під час атаки на Крим 23 червня

У Міністерстві оборони України підтвердили знищення російського центру космічного зв’язку під час вечірньої ракетної атаки на Крим 23 червня.

«Сили оборони України продовжують зменшувати бойовий потенціал та спроможності ворога. Зокрема, цей тиждень відзначився знищенням російського Центру космічного стеження та зв’язку в тимчасово окупованому Криму, що є важливою військовою складовою у системі супутникового зв’язку та навігації для росіян», – повідомили в українському відомстві 28 червня.

Раніше видання Forbes писало, що цей центр міг стати ціллю українських військових під час атаки 23 червня. Як пише видання, у неділю українська армія випустила по цьому об’єкту як мінімум чотири високоточні ракети. Пожежі вирували на цьому місці всю ніч, і на супутникових знімках Planet, зроблених у понеділок, видно сліди вибухів на землі. Як зазначає Forbes, супутники ГЛОНАСС допомагають наводити російські бомби, КАБ. Вони також виявляють електромагнітне випромінювання військових цілей – наприклад, кораблів у морі.

Об’єкт НІП-16 був збудований в Євпаторії в межах радянської космічної програми. Його використовували для зв’язку з місячними та марсіанськими зондами. Але, як зазначається, він також може підтримувати зв’язок із російськими супутниками-шпигунами «Лотос-С» та навігаційними супутниками ГЛОНАСС, які є аналогом західного GPS.

«Саме тому російський уряд узяв під свій контроль НІП-16 та його сотні кваліфікованих співробітників, коли війська РФ окупували Крим у 2014 році. І, ймовірно, саме тому, принаймні двічі з грудня українські війська бомбардували безцінну космічну базу ракетами», – йдеться у матеріалі Forbes.

Супутники ГЛОНАСС допомагають наводити російські бомби КАБ. Як зазначає Forbes, вони також виявляють електромагнітне випромінювання військових цілей – наприклад, кораблів у морі – та визначають їхнє місце розташування. Можливо, супутники «Ліана» ловили сигнали українських безпілотних катерів із вибухівкою, які витісняють російський флот із західної частини Чорного моря.

У ніч на 24 червня пролунала серія гучних вибухів, про що у соцмережах написали жителі Євпаторії та населених пунктів Молочне та Вітіне, а також кримські телеграм-канали. Міноборони РФ не коментувало цю атаку.

Починаючи з серпня 2022 року, в Криму та Севастополі майже щодня чути звуки вибухів. Російська влада пояснює це стріляниною по «українських безпілотниках», «роботою ППО» чи навчаннями військових РФ. Сергій Аксьонов називав безпілотники «основною загрозою» для Криму. У жовтні 2022 року на Кримському (Керченському) мосту стався вибух. Ще один вибух пролунав на Керченському мосту 17 липня 2023 року.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту : https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net . Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .

ДЖЕРЕЛО