#громадськемісце У Сімферополі повернули пам’ятний знак жертвам депортації зі зміненим написом і помилкою у слові «кримськотатарський» #ялта #yalta

У Сімферополі повернули пам'ятний знак жертвам депортації зі зміненим написом і помилкою у слові «кримськотатарський»

У Сімферополі повернули на місце демонтований торік у липні заставний камінь під пам’ятник жертвам депортації кримськотатарського народу у сквері бульвару Леніна біля залізничного вокзалу. Як звернув увагу сайт crimeantatars.club, пам’ятний знак повернули зі зміненим написом. Крім того, в написі припущено помилку в слові «кримськотатарський»

Після того, як під час реконструкції скверу минулого літа заставний камінь прибрали, його передали Муфтіяту. Там у свою чергу повідомляли, що камінь буде встановлено в іншому місці, проте 18 травня цього року його повернули на колишнє місце з оновленим написом.

На старому камені було написано: «На цьому місці буде збудовано пам’ятник жертвам геноциду над кримськими татарами». На оновленій табличці текст замінили на наступний напис: «21 квітня 2014 підписано Указ президента РФ В.В. Путіна «Про заходи щодо реабілітації вірменського, болгарського, грецького, італійського, кримсько-татарського та німецького народів і державної підтримки їх відродження та розвитку». При цьому слово «кримськотатарський» написано через дефіс, що суперечить правилам орфографії, проте російська влада та ЗМІ постійно пишуть це слово в такому вигляді. Згадка про встановлення пам’ятника зникла.

Заставний камінь під пам’ятник жертвам депортації кримськотатарського народу було встановлено понад 30 років тому. Щороку 18 травня біля цього пам’ятного знаку проводили жалобні заходи.

18 травня 2024 року виповнилося 80 років від початку депортації радянським режимом кримських татар із Криму. Цього дня в Україні на державному рівні відзначають День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

18 травня 1944 року до Середньої Азії з Криму радянський режим розпочав депортацію всього кримськотатарського народу. Упродовж трьох днів десятками залізничних вагонів було насильно вивезено близько 200 тисяч кримських татар.

Щороку в Криму з нагоди роковин Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу відбувалися масові заходи, зокрема жалобний мітинг у центрі кримської столиці. Але після анексії Кримського півострова Росією проведення подібних акцій у центрі Сімферополя заборонили.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту : https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net . Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .

ДЖЕРЕЛО