#громадськемісце Україна та ЄС провели 11 раунд неформальних консультацій щодо правових наслідків окупації Криму #ялта #yalta

Україна та ЄС провели 11 раунд неформальних консультацій щодо правових наслідків окупації Криму

Україна та ЄС провели 11 раунд неформальних консультацій щодо правових наслідків окупації Криму, в яких взяла участь постійна представниця президента України в АРК Таміла Ташева, повідомляє пресслужба відомства на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з повідомленням, модераторами на цих консультаціях виступили перший заступник міністра закордонних справ України, голова української делегації Андрій Сибіга та ректор Європейської служби зовнішньої діяльності з питань Росії, Східного партнерства, Центральної Азії та ОБСЄ, заступник виконавчого директора з питань Європи та Центральної Азії, голова делегації ЄС Люк Девін. На консультаціях були присутні представники уряду України, а також низка інститутів ЄС.

«Протягом останніх двох років велась активна праця над створенням документів, що охоплюють різні аспекти відновлення Криму, зокрема питання економічної реінтеграції, державного управління, людського потенціалу та когнітивної деокупації. Частина напрацювань була використана урядом для розробки ширшої стратегії, що стосується всіх тимчасово окупованих територій, а окремі аспекти було прийнято у вигляді законодавства Верховною Радою України», – заявила Ташева у своїй промові.

Також у відомстві повідомили, що під час консультацій акцентували увагу учасників на масштаби спротиву в анексованому Криму. Було згадано і про переслідування українських громадян російськими силовиками, незаконні вироки підконтрольних РФ судів, арешти та репресії.

Крім цього, Ташева закликала міжнародних партнерів України відповісти на нещодавній заклик Верховної Ради України визнати депортацію актом геноциду кримськотатарського народу на законодавчому рівні в ЄС.

Раніше постійна представниця Президента в АРК Таміла Ташева у коментарі Укрінформ заявила, що жодних переговорів з Росією щодо приналежності Криму бути не може, тому Україна продовжує роботу в рамках «Кримської платформи» для того, щоб проблема окупації півострова не зникала з радарів міжнародної спільноти.

28 серпня минулого року президент України Володимир Зеленський заявив, що після того, як ЗСУ вийдуть до кордонів Криму, можна буде говорити про політичний шлях звільнення півострова.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту : https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net . Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .

ДЖЕРЕЛО