Політика США щодо використання Україною наданих Сполученими Штатами ракет ATACMS технічно повинна дозволити українським силам завдати удару по Керченському мосту, який сполучає окупований Крим із Росією, заявили в американському Інституті вивчення війни (ISW), коментуючи заяву очільника українського ГУР Кирила Буданова.
23 червня в інтерв’ю The Philadelphia Inquirer Буданов заявив, що достатня кількість наданих США ракет великої дальності ATACMS може дозволити українським силам завдати удару по побудованому Росією Керченському мосту в окупованому Криму і розірвати важливу російську наземну лінію зв’язку між півостровом і Росією.
«Поточна політика США щодо використання Україною зброї, наданої Заходом, дозволяє Україні завдавати ударів будь-де на окупованій Росією території України, що, імовірно, включає використання ATACMS великої дальності для удару по частині Керченського мосту в межах міжнародно визнаних сухопутних і морських кордонів України. ISW оцінює, що 13 кілометрів Керченського мосту, який російська влада побудувала без згоди України після незаконної окупації Росією півострова в 2014 році, розташовані в межах міжнародно визнаних територіальних вод України. Таким чином, політика США щодо використання українських ATACMS технічно повинна дозволити українським силам завдати удару принаймні по частині мосту, якщо не по всьому мосту», – йдеться у звіті.
Аналітики нагадали, що 24 червня речник Пентагону Чарлі Дітц заявив, що «Україна сама ухвалює рішення щодо вибору цілей і проводить власні військові операції», а у травні 2018 року тодішня речниця Держдепартаменту Гезер Науерт сказала, що США засуджують дії Росії з будівництва і часткового відкриття мосту через Керченську протоку, що міст «служить нагадуванням про постійну готовність Росії порушувати міжнародне право» і є спробою Росії «зміцнити своє незаконне захоплення й окупацію Криму».
Раніше цього місяця у розвідці Великої Британії заявили, що російські окупанти намагаються захистити Керченський міст і стягнули до нього вісім барж.
Як зазначає британська розвідка, «аналіз супутникових знімків виявив вісім барж на південній стороні Кримського мосту». Монтаж розпочався 10 травня 24 року і був завершений 22 травня 24 року.
«Ці баржі були розміщені російськими військами в намаганні захистити міст і судноплавний канал, зменшити кути підходу для українських безпілотних надводних апаратів», – заявили у розвідці.
Удари по окупованому Криму відбуваються регулярно, зокрема повідомляли про вибухи поблизу Керченського мосту, що з’єднує окупований півострів із Росією. Влада РФ звинувачує у вибухах армію України. Київ офіційно підтверджує свою причетність до деяких атак.
Раніше тодішній секретар української Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов підтвердив причетність Служби безпеки країни до ударів по Керченському мосту в жовтні 2022 року і 17 липня 2023-го.
А в Міноборони заявляли, що Україна продовжить завдавати ударів в окупованому Криму й атакувати Керченський міст.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту : https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net . Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .