#громадськемісце В Україні випустять документальну книгу про кримських політв’язнів, серед них – фрилансер Крим.Реалії Владислав Єсипенко #ялта #yalta

В Україні випустять документальну книгу про кримських політв'язнів, серед них – фрилансер Крим

Восени в Україні вийде документальна книга про кримських політв’язнів, повідомляє центр захисту прав людини ZMINA.

Це спільна ініціатива Українського ПЕН, The Ukrainians Media, ZMINA та видавництва Vivat, продовження кампанії Українського ПЕН та ZMINA #SolidarityWords на підтримку авторів-політв’язнів у анексованому Криму.

В основу книги ляже серія із 16 текстових портретів про громадянських журналістів-політв’язнів, створена проєктом «Вільні голоси Криму». Команда проєкту розповідає історії їх життя, затримання та перебування у неволі. Публікації містять уривки зі щоденників, листів, виступів у судах. Автори текстів досліджують судові справи, спілкуються із сім’ями та правозахисниками.

Усі текстові портрети про журналістів-політв’язнів будуть опубліковані на сайті The Ukrainians. На сьогодні вже вийшли 4 матеріали. Перша історія – про кримськотатарського журналіста і політика, першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, якого Росія звинуватила в «диверсії» та ув’язнила на 17 років.

Другий портрет – ув’язненого позаштатного журналіста Крим.Реалії Владислава Єсипенка. Його затримали 10 березня 2021 року у Криму. Росія звинуватила Єсипенка у «зв’язках з українськими спецслужбами» та «зберіганні й перевезенні боєприпасів».

Єсипенка засудили до 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу в розмірі 110 тисяч рублів.

Третя історія – про Амета Сулеймана, громадянського журналіста з Бахчисарая, батька чотирьох синів, якого російські окупанти ув’язнили за бажання показувати правду.

Четверта історія – про Сервера Мустафаєва, правозахисника, засудженого до 14 років колонії суворого режиму. Його сім’ю було депортовано з Криму 1944 року.

Редакторкою історій є авторка книги «За Перекопом є земля» Анастасія Левкова. Серед журналістів проєкту – Олександра Єфименко, Ірина Славінська, Олеся Яремчук, Віра Куріко, Рустем Халілов, Ольга Духніч, Євгенія Генова.

Спецпроєкт стане основою документальної книги. Упорядницями є репортерка Олеся Яремчук та співзасновниця The Ukrainians Media Інна Березницька. Книга вийде українською та англійською мовами у видавництві Vivat восени.

«Мета «Голосів вільного Криму» – привернути увагу до справ українських заручників Кремля. Кожен текст покликаний тримати у фокусі уваги українців історії кримських журналістів, незаконно ув’язнених російською окупаційною владою. Друге завдання проєкту – адвокаційне – сприяти міжнародному тиску на Росію для звільнення політв’язнів. Саме тому книга вийде двома мовами – англійською та українською», – каже Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН та ініціаторка проєкту.

Раніше Кримськотатарський ресурсний центр заявив, що на сьогоднішній день зафіксовано 194 кримських політв’язні, які перебувають у місцях несвободи, з них 134 – кримські татари.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО