#громадськемісце Атаки РФ пошкодили половину енергетичної системи України – Кулеба #ялта #yalta

Атаки РФ пошкодили половину енергетичної системи України – Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що російські атаки пошкодили половину енергетичної системи України. Про це він сказав в інтерв’ю американському виданню Foreign Policy.

«Російські балістичні ракети є справжнім лихом цієї війни. Останнім часом вони в основному використовуються для знищення нашої енергетичної системи. Я наважуся сказати, що якби інша країна зазнала такого масштабу енергетичних руйнувань, вона виглядала б набагато, набагато гірше, ніж Україна. Ми тримаємося, тому що ми багато чому навчилися», – зауважив очільник зовнішньополітичного відомства.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації.

Росія в березні здійснила низку ракетних атак по Україні, в тому числі, 22 березня – найбільш масштабну атаку на українську енергетику за останній час. Тоді РФ завдала удару по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі. У компанії «Укргідроенерго» повідомили про серйозні пошкодження. Згодом цілями російських атак були Канівська та Дністровська ГЕС.

ДЖЕРЕЛО