#громадськемісце Чорноморський флот Росії «фактично у повному складі» залишив Крим – речник ВМС України #ялта #yalta

Чорноморський флот Росії «фактично у повному складі» залишив Крим – речник ВМС України

Чорноморський флот Росії «фактично в повному складі» залишив Крим. З таким твердженням виступив речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук в ефірі телеканалу «Ми – Україна».

«Основною силою у них у Криму вважався флот. Зараз він фактично чи не в повному складі Крим покинув. Я маю на увазі, що Більшість бойових одиниць, якщо брати носії крилатих ракет, фактично всі перебазовані, крім одного невдахи, який досі не запустив жодної ракети, хоча і вважається носієм крилатих ракет. Це я про «Циклон» зараз», – сказав Плетнчук.

За його словами, у Криму залишилися лише ті кораблі, які «їм (російським військовим – КР) не шкода», а основні бойові одиниці було виведено.

«Можна сказати, що там залишили якщо не тих, кого не шкода, то тих, кого, мабуть, просто нема де розмістити в пункті базування в Новоросійську. Звісно, там залишається деякий склад кораблів, але найцінніші активи виведені», – додав Плетенчук.

29 березня Міністерство оборони Великобританії з посиланням на дані своєї розвідки повідомило, що Україна продовжує демонструвати успіхи та зменшує здатність Чорноморського флоту Росії демонструвати чинність у регіоні.

Пізно ввечері 23 березня в окупованому РФ Севастополі, за даними кореспондента проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії», було чути щонайменше шість потужних вибухів.

Згодом у Збройних силах України повідомили, що Сили оборони уразили великі десантні кораблі «Ямал» і «Азов», центр зв’язку та кілька об’єктів інфраструктури Чорноморського флоту РФ. У Військово-морських силах зауважили, що у разі України Дмитро Плетенчук заявив, що у разі серйозних пошкоджень кораблів у Росії в строю може залишитися лише три ВДК.

2014 року, під час російської анексії Криму, великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський» і мінний тральщик «Черкаси» тримали оборону на Донузлаві протягом трьох тижнів.

24 березня 2014 року російські спецназівці захопили «Ольшанський», а ввечері наступного дня ‒ «Черкаси». Ці кораблі Росія не повернула. Командир БДК «Костянтин Ольшанський» і багато членів команди залишилися вірними присязі.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО