#громадськемісце Дружину фігуранта «справи кримських мусульман» Якубова оштрафували за спробу зробити фото чоловіка – юрист #ялта #yalta

Дружину фігуранта «справи кримських мусульман» Якубова оштрафували за спробу зробити фото чоловіка – юрист

Підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя оштрафував Айше Якубову за спробу сфотографувати чоловіка Ельдара Якубова, який був затриманий російськими силовиками у серпні 2023 року, під час судового процесу. Про це повідомляє «Кримська солідарність».

При цьому, як зазначається, жінка одразу ж знищила фото на вимогу пристава, проте його це не влаштувало. 14 березня суд призначив їй штраф у розмірі тисячі рублів.

Як зазначив юрист Рустем Кямілєв, Якубова не перешкоджала вимогам пристава та одразу ж їх виконала. Але суд цей аргумент не прийняв.

«Мабуть, перед тим, як потрапити до будівлі суду, люди повинні знати правила його відвідування. Звичайно, що 99% людей цього не знають. Мабуть, незнання є складом адміністративного правопорушення за цією статтею [за якою звинувачують Якубову]. При цьому в її диспозиції йдеться про те, що до відповідальності за правопорушення людина притягується тоді, коли вона неодноразово виконує вимоги пристава… Тепер протягом 60 днів жінка, у якої на утриманні перебуває четверо малолітніх дітей, має виплатити штраф», – розповів він.

24 серпня в Бахчисараї та Бахчисарайському районі Криму російські силовики провели обшуки в будинках Руслана Асанова, Сейдамета Мустафаєва, Ремзі Неметулаєва, Абдулмеджита Сейтумерова, Аметхана Умерова та Ельдара Якубова, після чого вони були доставлені до будівлі ФСБ РФ у Сімферополі. 25 серпня російський суд відправив затриманих на два місяці до СІЗО.

Всім затриманим висунули підозри за першою частиною статті 205.5 КК РФ – організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації. Йдеться про організацію Хізб-ут-Тахрір, заборонену в Росії.

Затримані – громадянські активісти та багатодітні батьки, а у Сейтумерова нещодавно народилася дитина. Абдулмеджит – рідний брат двох політв’язнів із Бахчисарая – Османа та Сейтумера Сейтумерових, заарештованих у березні 2020 року та засуджених до 17 і 14 років позбавлення волі. Усіх шістьох бахчисарайських активістів неодноразово затримували на акціях на підтримку інших арештованих кримських татар.

Того ж дня кримські татари зібралися біля підконтрольного РФ Київського райсуду Сімферополя, щоб підтримати затриманих. Російські силовики затримали тих, хто прийшов, у результаті понад 20 з них присудили адміністративні арешти – від 1 до 7 діб.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО