#громадськемісце Двом російським чиновникам із Криму загрожує до 15 років за організацію псевдовиборів президента РФ – СБУ #ялта #yalta

Двом російським чиновникам із Криму загрожує до 15 років за організацію псевдовиборів президента РФ – СБУ

Двом російським чиновникам із Криму загрожує до 15 років позбавлення волі за організацію так званих виборів президента РФ на території півострова, повідомляє Служба безпеки України.

Йдеться про заступника голови російської виборчої комісії Криму Ірину Гузєєву та голову територіальної виборчої комісії Залізничного району Сімферополя Артура Бабака.

«За даними слідства, Гузєєва залучила більше 4 тисяч своїх підлеглих для проведення «поквартирного інформування» громадян. Під час цих «заходів» прокремлівські агітатори чинили тиск на виборців, а також збирали інформацію про кримчан незгодних з окупаційним режимом», – йдеться у повідомленні.

Бабак, як стверджує СБУ, призначав керівників та затверджував склад дільничних виборчих комісій. Він також вів активну пропагандистську діяльність серед молоді півострова, регулярно проводячи «дні юного виборця» та «пізнавально-патріотичні години».

На підставі доказів слідчі заочно повідомили Гузєєву та Бабаку про підозру за ч. 5 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність).

Раніше Представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.

Україна, частиною якої офіційно є Кримський півострів, а також більшість країн світу та міжнародних організацій, у тому числі ООН і ОБСЄ, не визнають та засуджують російські вибори на всіх окупованих Росією (починаючи з 2014 року й до сьогодні) українських територіях.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО