#громадськемісце Канцлер Німеччини знову заперечив надання Taurus Україні #ялта #yalta

Канцлер Німеччини знову заперечив надання Taurus Україні

Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову заявив, що не підтримує постачання Україні далекобійних ракет Taurus. Про це він сказав 13 березня під час дебатів у нижній палаті німецького парламенту.

«Для мене не може бути й мови про постачання далекобійних систем озброєнь, які можуть бути розумно поставлені лише за умови залучення німецьких солдатів – навіть за межами України», – сказав Шольц. – «Це межа, яку я як канцлер не хочу перетинати».

Разом з тим, канцлер Німеччини заперечив припущення про те, що він не довіряє Україні щодо відповідальності у використанні ракет.

«Ми довіряємо Україні – тому Німеччина є одним з найбільших постачальників зброї серед європейських держав», – сказав Шольц.

Канцлер Німеччини вже не вперше каже про відмову від постачання Україні ракет Taurus. На початку березня він казав, що «це не те, що ми можемо надати в даний час».

Німецький парламент Бундестаг 22 лютого відхилив проєкт опозиції щодо постачання крилатих ракет Taurus в Україну. Натомість в іншому проєкті резолюції, представленому депутатами від правлячої коаліції, уряд Німеччини закликали до постачання Україні«додатково необхідних більш далекобійних збройових систем», але ракети Taurus у ньому не згадуються.

Останні пів року позиція уряду Німеччини в питанні надання Україні далекобійних ракет Taurus німецького виробництва залишається незмінною.

6 серпня 2023 року депутат парламенту владної в Німеччині Соціал-демократичної партії Андреас Шварц уперше закликав Берлін поставити Україні крилаті ракетивеликої дальності. Як сказав він в інтерв’ю журналу Der Spiegel, його країна має надати Україні крилаті ракети Taurus – зброю повітряного базування з дальністю близько 500 кілометрів.

Taurus – німецькі керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів. Вони є аналогом британських Storm Shadow, які вже успішно використовуються українськими військовими. Вони призначені для високоточних ударів та ураження високозахищених та заглиблених цілей, без заходу літака-носія в зону ППО противника.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО