#громадськемісце Країни G7 засудили Іран, підтримали Ізраїль та закликали до деескалації #ялта #yalta

Країни G7 засудили Іран, підтримали Ізраїль та закликали до деескалації

Країни «Групи семи» засудили повітряну атаку Ірану на Ізраїль у ніч проти 14 квітня – про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті головування Італії в об’єднанні.

«Ми висловлюємо нашу повну солідарність і підтримку Ізраїлю та його народу та підтверджуємо нашу відданість його безпеці. Своїми діями Іран ще більше зробив крок до дестабілізації регіону та ризикує спровокувати неконтрольовану регіональну ескалацію. Цього треба уникати», – заявляють підписанти.

Члени G7 планують продовжувати працювати над стабілізацією ситуації та для уникнення подальшої ескалації. Відтак вони вимагають, щоб Іран та пов’язані з ним угруповання припинили напади, і висловили готовність «вжити подальших заходів зараз і у відповідь на подальші дестабілізуючі ініціативи».

«Ми також будемо посилювати нашу співпрацю, щоб покласти край кризі в Газі, в тому числі шляхом продовження роботи над негайним і стійким припиненням вогню та звільненням «Хамасом» заручників, а також щоб надавати більшу гуманітарну допомогу палестинцям, які цього потребують», – додають підписанти.

Іран завдав повітряної атаки проти Ізраїлювночі проти 14 квітня, випустивши понад 300 ракет і безпілотників по Ізраїлю. Це стало першим випадком, коли Тегеран безпосередньо атакував свого головного ворога зі своєї території.

Армія оборони Ізраїлю повідомила, що 99% всіх ракет і безпілотників, запущених Іраном, були збиті, причому більша частина – поза територією Ізраїлю. В обороні брали участь сили ППО, у тому числі системи «Залізний купол» та «Праща Давида», а також винищувачі армії Ізраїлю та військові кораблі США та Великої Британії.

До оборони приєдналися і збройні сили Йорданії, через повітряний простір якої ракети та дрони летіли на Ізраїль. Ізраїль заявив про те, що незначні збитки були завдані одній військовій базі в пустелі Негєв. Жертв немає, кілька людей постраждали.

Іран заявив, що вразив усі намічені військові цілі в Ізраїлі. Підтверджень цим повідомленням немає, і багато коментаторів зазначають, що відбиття масованого удару стало успіхом ППО Ізраїлю та його союзників.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО