#громадськемісце «Крим залишається українським, так було і так буде»: МЗС Нідерландів підтримало територіальну цілісність України #ялта #yalta

«Крим залишається українським, так було і так буде»: МЗС Нідерландів підтримало територіальну цілісність України

Міністерка закордонних справ Нідерландів Ганке Брюїнс Слот заявила, що анексований десять років тому Росією Крим залишається українським. Про це вона написала у соцмережі Х.

«Десять років тому Росія незаконно анексувала Крим. Хоч би що вони стверджували відтоді: Крим – український. Так було й буде. Нідерланди повністю підтримують незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, і ми продовжуємо їх підтримувати. Крим – це Україна», – йдеться у повідомленні.

У свою чергу міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен наголосила, що Україна перебуває у стані війни вже 10 років.

«Нідерланди підтримуватимуть Україну, як і наші союзники, стільки, скільки потрібно», – написала вона.

На території Криму та Севастополя 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ані Україна, ані Європейський Союз, ані США не визнали результатів голосування на референдумі. Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними та засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО