#громадськемісце Музейники ідентифікували 100 викрадених росіянами картин із Херсона, 99 із них перебувають у Криму – фахівці #ялта #yalta

Музейники ідентифікували 100 викрадених росіянами картин із Херсона, 99 із них перебувають у Криму – фахівці

Співробітники Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка ідентифікували 100 картин, викрадених росіянами під час окупації міста. 99 із них перебувають в анексованому Криму.

Ці картини було впізнано завдяки сюжету одного з російських телеканалів, знятому в сімферопольському Центральному музеї Тавриди у вересні 2023 року.

З останніх робіт фахівцям вдалося ідентифікувати картини художників Івана Шульги «Рибалки на березі моря», Єфрема Звєрькова «Похмурий день» та Венери Такаєвої «Дочка Гюзель».

99 картин, як стверджують музейники, розміщені в Центральному музеї Тавриди. «Місцеперебування ще однієї, «засвіченої» в Генічеську, невідоме (можливо, десь у тому ж Генічеську, хоча це тільки припущення), але викрадачі підтверджують, що «Фаєтон у Севастополі» Костянтина Коровіна десь у них», – йдеться у повідомленні музею.

Раніше Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка ідентифікував три картини своєї колекції, які російські військові вивезли до окупованого Криму. Експонати змогли впізнати за фото із сімферопольського Центрального музею Тавриди. Також Херсонський художній музей ім. Олексія Шовкуненка звинуватив Росію в незаконному вивезенні трьох картин Івана Айвазовського.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО