#громадськемісце Про подачу води в Крим можна буде говорити лише після відновлення Каховської ГЕС та Північно-Кримського каналу – Держагентство водних ресурсів України #ялта #yalta

Про подачу води в Крим можна буде говорити лише після відновлення Каховської ГЕС та Північно Кримського каналу – Держагентство водних ресурсів України

Про подачу води в Криму після його деокупації можна буде говорити лише після відновлення Каховської гідроелектростанції та Північно-Кримського каналу, заявив заступник голови Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак.

Під час обговорення проєкту EU4Environment майбутнього плану управління водоймами Криму Гопчак зазначив, що основною метою Плану управління річковим басейном (ПУРБ) є покращення екологічного та хімічного стану поверхневих і підземних вод в Україні. Адже сьогодні рівень забруднення річок та водойм переважно не відповідає європейським стандартам.

«На першому етапі, до 2030 року плануємо зберегти хороший стан тих масивів поверхневих вод, які його мають на сьогодні, а також покращити стан тих водойм, які цього потребують, на 5%. У перспективі мають досягти гарного стану всіх поверхневих і підземних вод у країні», – додав Гопчак.

При цьому на питання щодо планів майбутнього відновлення водопостачання в Крим з Дніпра, експерти зазначили, що розроблена ініціатива цього не враховує. Така можливість відкриється для України лише після деокупації півострова.

«Про відновлення водопостачання дніпровської води поговоримо після деокупації півострова. Спочатку – відновлення Каховського водосховища та Північно-Кримського каналу та вже потім – питання водопостачання», – зазначив Гопчак.

Експерт EU4Environment Олексій Ярошевич заявив, що план управління водоймами Криму після деокупації Кримського півострова може бути профінансовано за допомогою європейської програми відновлення України Ukraine Facility.

Наприкінці лютого Рада Євросоюзу остаточно схвалила 4-річну програму підтримки України на 50 млрд євро. Зазначається, що пакет містить положення про внесення змін до багаторічної фінансової рамки на 2021-2027 роки, а також положення про започаткування Ukraine Facility та Платформи стратегічних технологій для Європи (STEP).

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО