#громадськемісце Прокуратура Криму зареєструвала понад 3200 кримінальних справ за роки російської агресії #ялта #yalta

Прокуратура Криму зареєструвала понад 3200 кримінальних справ за роки російської агресії

Українські правоохоронці зареєстрували понад 3200 кримінальних проваджень за роки російської агресії. Про це повідомив Віталій Секретар, перший заступник голови Прокуратури АР Крим, інформує ZMINA.

Зокрема, за його словами, прокуратура розслідує кримінальне провадження щодо депортації цивільного населення з Криму у регіони РФ.

«Це одне кримінальне провадження. Але щойно прокуратура встановлює потерпілого та «суддю», який видворив громадянина України з української території, прокурори виділяють з цього кримінального провадження цю людину в окрему справу», – сказав чиновник.

Крім того, прокуратура автономії скерувала понад 550 обвинувальних актів, а українські суди вже ухвалили 107 вироків, зазначив Секретар.

Прокурори кваліфікують кримінальні справи, зокрема за статтями про державну зраду, посягання на територіальну цілісність України, незаконні обшуки в будинках громадян України на півострові, розслідують колабораційну діяльність.

Секретар також звернув увагу на проблему нестачі кількості суддів першої інстанції в Україні та перевантаження українських судів кримінальними справами.

«Ми от листуємося з одним судом про відновлення розгляду справ, що були в херсонських судах, і ми днями отримали відповідь від нього, що «в нас 11 тисяч справ і ми не можемо дійти до ваших справ». Судді фізично не можуть розглянути таку велику кількість справ», – розповів заступник голови Прокуратури АРК.

Він також зазначив, що багато суддів не вивчали міжнародне право. Також відсутня практика розгляду воєнних злочинів.

«Є такі судді, які хочуть навчитися, і вони пишуть якісні вироки. Ти читаєш вирок і розумієш, що це обґрунтований документ і висококваліфікована юридична оцінка. Утім, на цьому не треба зупинятися», – сказав Секретар.

Представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО