#громадськемісце Росія розвиває мережу закладів мілітаризації молоді у Криму – ЦНС #ялта #yalta

Росія розвиває мережу закладів мілітаризації молоді у Криму – ЦНС

Росія активно розвиває мережу установ мілітаризації молоді в анексованому Криму, зокрема, нарощує діяльність «Юнармії» та хоче відкрити центр військово-патріотичного виховання молоді «Авангард». Про це повідомляє Центр національного спротиву.

За даними ЦНС, Кремль вирішив створити у кожному муніципальному утворенні суб’єктів РФ зональні центри військово-патріотичного виховання та підготовки громадян до військової служби.

Особливо активно, як стверджується, нарощується діяльність регіональних відділень всеросійського дитячо-юнацького громадського руху «Юнармія».

«Дані програми форсованими методами впроваджуються на ТОТ України, де окупанти намагаються спочатку змінити самоідентифікацію молоді, зробити їх більш прихильними до російського панування, а потім залучити до лав своїх силових структур та окупаційних військ», – йдеться у повідомленні.

Як стверджується, у парку «Патріот» у Севастополі російська влада хоче створити протягом 2025-2027 років навчально-методичний центр військово-патріотичного виховання молоді «Авангард», головна мета якого – організація військово-патріотичного виховання молоді та популяризації військової та іншої держслужби.

«За розрахунками Кремля, щорічно підготовку у центрі проходитимуть близько 5 тисяч українських дітей з окупованого півострова», – уточнили у Центрі.

Крім того, відповідні окупаційні центри активно взаємодіють із центрами пострадянської мережі ДТСААФ (Добровільне товариство сприяння армії авіації та флоту). Там випускники та студенти, зокрема, після проходження автошколи, крім посвідчення водія присвоюють первинну військово-облікову спеціальність і включають до резерву російської армії.

У той же час ця підготовка проводиться у тісній взаємодії з командуванням Чорноморського флоту РФ, адже вони першими і забиратиму цих «новобранців», зазначають у ЦНС.

«Юнармія» – дитячо-юнацький військово-патріотичний рух, створений Міністерством оборони РФ, який почав діяти в Криму з 2016 року. Там організовано 874 загони «Юнармії», до яких Росія залучила близько 29 тисяч дітей.

Організацію було включено до списку санкцій США через «підтримку зусиль Росії щодо підриву суверенітету та територіальної цілісності України шляхом мілітаризації та ідеологічної обробки школярів». Також вона знаходиться у списку санкцій України, Канади та Швейцарії.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО