#громадськемісце Росія: виробництво бензину в країні впало на 14% після атак на НПЗ #ялта #yalta

Росія: виробництво бензину в країні впало на 14% після атак на НПЗ

У Росії через атаки дронів на нафтопереробні заводи продовжує знижуватися щотижневе виробництво бензину та дизельного палива.

За даними Росстату, за тиждень з 18 по 24 березня російські НПЗ виробили 754,6 тисяч тонн бензину і 1,648 млн тонн дизеля. За третій тиждень березня минулого року було вироблено 880 тисяч тонн бензину та 1,770 мільйонів тонн дизпалива – відповідно. Таким чином, за даними Росстату, виробництво бензину в Росії до кінця березня скоротилося за річними показниками на 14%, а дизельного палива – на сім відсотків.

Минулого тижня «Нова газета Європа» порахувала, що до середини березня удари безпілотників змогли вивести з ладу приблизно шосту частину (16%) від російського виробництва автомобільного палива.

У березні атакували такі об’єкти, як Рязанський НПЗ «Роснефти» і завод «Лукойлу» в Кстові в Нижньогородській області. Обидва входять до 10 найбільших НПЗ Росії та постачають бензином Москву. У них пошкоджені установки первинної переробки нафти; скільки триватиме ремонт, не повідомлялося. Також були атаковані Слов’янський НПЗ у Краснодарському краї, Сизранський та Куйбишевський НПЗ у Самарській області.

За даними Reuters, після атаки безпілотника по Куйбишевському НПЗ в Самарській області 23 березня, в результаті якої було виведено з ладу одну з двох його установок первинної переробки нафти, з ринку за середньомісячними показниками «вибуло» ще близько 45 тисяч тонн бензину та 55 тисяч тонн дизельного палива.

Через ризик дефіциту палива на внутрішньому ринку Росія різко збільшила закупівлю бензину у Білорусі, повідомляє Reuters з посиланням на чотири російські джерела. У першій половині березня обсяг палива, що закуповується у Мінська, склав майже 3 тисячі тонн, тоді як у лютому було імпортовано 590 тонн, а в січні Росія зовсім не закуповувала бензин у Білорусі, розповіли співрозмовники агентства.

Усього з початку року було атаковано 15 НПЗ у 10 регіонах Росії. Їхня загальна переробна потужність — 192 мільйони тонн нафти на рік, порахувало видання The Insider.

Упродовж останнього часу нафтопереробні заводи в Росії регулярно зазнають атак ударних безпілотників. За деякі з них взяли на себе відповідальність українські військові.

9 березня розвідка Великої Британії заявила, що нафтопереробні потужності Росії скоротилися через численні удари українських безпілотних літальних апаратів по нафтопереробних заводахпо всій Росії.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО