#громадськемісце Російська влада заявляє про наміри переобладнати частину Північно-Кримського каналу #ялта #yalta

Російська влада заявляє про наміри переобладнати частину Північно Кримського каналу

Російська влада має намір переобладнати частину Північно-Кримського каналу у ставки та озера. Про це в ефірі російського телеканалу «Россия-24» заявив очільник окупованої Росією частини Херсонської області Володимир Сальдо.

Для цього, за його словами, потрібно підняти на поверхню і зберегти підземні води на відповідних ділянках.

«Тому Північно-Кримський канал ми плануємо частково переобладнати в озера чи ставки, в яких зберігатиметься вода, потім яку можна використовувати для зрошення землі», – зазначив Сальдо.

17 березня 2022 року повідомлялося, що вода з Дніпра Північно-Кримським каналом самопливом дійшла до села Пебєдного Джанкойського району.

Служба безпеки України скерувала до суду обвинувачення проти російських офіцерів Михайла Ясникова та Дмитра Маркова за підрив споруд Північно-Кримського каналу та інші злочини під час війни Росії проти України.

16 грудня 2022 року Генштаб ЗСУ повідомив, що Росія посилює охорону захоплених об’єктів водопостачання анексованого Криму на окупованій частині Херсонської області.

За даними Державної екологічної інспекції України, Росія завдала Україні понад 15 мільярдів гривень збитків, запустивши подачу дніпровської води Північно-Кримським каналом.

2023 року Крим остаточно втратив доступ до дніпровської води. Це стало наслідком знищення греблі Каховської ГЕС та водосховища, яке живило Північно-Кримський канал. З червня дніпровська вода в Крим більше не надходить.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО