#громадськемісце Російському чиновнику з Криму повідомили про підозру за вербування дітей до «Юнармії» – СБУ #ялта #yalta

Російському чиновнику з Криму повідомили про підозру за вербування дітей до «Юнармії» – СБУ

Ексголові російського комітету молодіжної політики Криму Сергію Селімову повідомили про підозру за вербування дітей до «Юнармії», інформує Служба безпеки України.

«Перебуваючи на «посаді», фігурант виконував вказівки кремля щодо масового залучення місцевих школярів до російської мілітарної організації «Юнармія». Для цього Селімов очолював кримську «філію юнармійців», яка готує завербованих дітей до війни проти України», – йдеться у повідомленні.

Як стверджується, в установі займаються навчанням школярів тактиці ведення бою, а також проводять вогневу та диверсійно-розвідувальну підготовку учнів.

Навесні 2022 року фігурант почав публічно виступати на підтримку війни проти України, наголошується в повідомленні. Селімов зокрема знімався для російського телебачення та поширював повідомлення на власній сторінці «ВКонтакте».

Селімову повідомили про підозру за трьома статтями КК України:

  • ⁠ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

«Юнармія» – дитячо-юнацький військово-патріотичний рух, створений Міністерством оборони РФ, який почав діяти в Криму з 2016 року. Там організовано 874 загони «Юнармії», до яких Росія залучила близько 29 тисяч дітей.

Організацію було включено до списку санкцій США через «підтримку зусиль Росії щодо підриву суверенітету і територіальної цілісності України шляхом мілітаризації та ідеологічної обробки школярів». Також вона перебуває у санкційних списках України, Канади та Швейцарії.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО