#громадськемісце Російський суд відхилив апеляційну скаргу на арешт кримчанки Леніє Умерової – адвокат #ялта #yalta

Російський суд відхилив апеляційну скаргу на арешт кримчанки Леніє Умерової – адвокат

Російський суд відхилив апеляційну скаргу на арешт кримчанки Леніє Умерової, якій раніше суд у РФ продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 4 травня. Про це «Суспільне Крим» розповіла адвокатка кримчанки Ольга Дінзе.

За її словами, вона відвідала Умерову кілька днів тому. Дінзе зазначила, що кримчанка «налаштована дуже оптимістично, здаватися не збирається».

На початку березня Дінзе повідомляла, що Умеровій дуже важко, вона втомилася від очікування і хвилюється за батька у Криму,

«Їй дуже важко. Вона втомилася від очікування. Плюс батько хворіє, вона дуже хвилюється за нього», – сказала Дінзе.

У грудні минулого року 25-річній Лініє Умеровій необхідно було їхати з Києва до Криму, бо її батько страждає від онкологічного захворювання. Російські силовики затримали її після перетину грузино-російського кордону за порушення правил режимної зони.

У коментарі Крим.Реалії брат затриманої Азіз Умеров розповів, що його сестра більше трьох місяців перебувала в центрі для іноземних громадян. Але 13 березня рішенням суду її удалося звідти звільнити.

Майже відразу Леніє затримав патруль поліції через відсутність документів, розповідає брат. А російський суд призначив їй покарання – 15 діб арешту. Після цього на дівчину склали ще два протоколи – за те, що вона вчасно не віддала телефон, з якого дзвонила батькам, а також відмовилася виходити з конвойної автівки. В обох випадках суд подовжував арешт українки на 15 діб.

5 травня Лефортівський суд Москви заарештував Умерову за звинуваченням у шпигунстві.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО