#громадськемісце Російський суд відхилив скаргу на продовження арешту п’ятьом фігурантам «справи кримських мусульман» – активісти #ялта #yalta

Російський суд відхилив скаргу на продовження арешту п'ятьом фігурантам «справи кримських мусульман» – активісти

Російський Апеляційний військовий суд у м. Власиха (Московська область) відмовив у скарзі на продовження запобіжного заходу фігурантам «справи кримських мусульман» Екрему Крошу, Айдеру Асанову, Леману Зекер’яєву, Осману Абдуразакову і Рефату Сейдаметову з Джанкойського району та залишив їх у СІЗО до 3 травня 2024 року.

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність» із посиланням на юристку Лілю Гемеджи.

Як пише об’єднання, Гемеджи повідомила про порушення під час процесу. Так, суд заявив, що надав копію апеляційної скарги захисників одному з підсудних – Екрему Крошу. При цьому сам Крош жодних документів не одержав. Решті чотирьом, Айдеру Асанову, Леману Зекер’яєву, Осману Абдуразакову та Рефату Сейдаметову, копії так і не надали. Їхніх підписів у матеріалах справи також не було.

З російського Південного окружного військового суду у Ростові-на-Дону апеляційному суду повідомили, що всі п’ятеро підсудних відмовилися від отримання копій скарг. Ці акти, як запевняють кримчани, їм також не дали.

Захист просив перенести процес, але суд у цьому відмовив. Юристам та адвокатам дали лише півгодини на підготовку. В результаті суд відхилив клопотання захисників і продовжив запобіжний захід п’ятьом кримчанам.

Раніше повідомлялося, що Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону продовжив термін ув’язнення в СІЗО Екрему Крошу, Айдеру Асанову, Леману Зекер’яєву, Осману Абдуразакову та Рефату Сейдаметову з Джанкойського району до 3 травня 2024 року.

Вранці 24 січня на півночі Криму в Джанкойському районі російські силовики провели обшуки у будинках кримських татар: в Екрема Кроша в селі Ближньогородське, в Айдера Асанова та Рефата Сейдаметова у селі Тимофіївка, в Османа Абдуразакова в селі Дніпровка, в Лемана Зекер’яєва та Халіла Мамбетова у Джанкої.

Пізніше дружина Екрема Кроша Аміде повідомила громадську організацію «Кримська солідарність», що затриманих на півночі Криму кримських татар можуть звинуватити в «тероризмі».

Російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) прокоментував обшуки у будинках кримських татар, що відбулись вранці 24 січня. За його словами, силовики затримали шістьох громадян, яких звинувачують у зв’язках з Україною.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО