#громадськемісце СБУ повідомила про підозру в колабораціонізмі 11 підприємцям із Криму #ялта #yalta

СБУ повідомила про підозру в колабораціонізмі 11 підприємцям із Криму

Служба безпеки України повідомила про підозру ще 11 підприємцям з анексованого Криму у співпраці з владою РФ.

Підозрювані у 2022-2023 роках уклали контракти зі створеними Росією виправними колоніями в Севастополі.

«За даними слідства, фігуранти постачали ці псевдоустанови будівельними матеріалами, вентиляційними системами, медичними виробами, меблями та оргтехнікою», – йдеться у повідомленні.

Українська спецслужба зазначає, що підозрювані сплачували до бюджету РФ податки, «фінансово підтримуючи російську агресію».

Згідно з повідомленням, підозри оголошено Халілу Аблязізову, Світлані Боцієвій, Олексію Павлову, Михайлу Зарецькому, Олегу Сандулову, Владиславу Силивоненку, Вадиму Соболевському, Тетяні Тичині, Миколі Зинов’єву, Сергію Салміну та Михайлу Щербині. Їм оголошено про підозру за ч. 4 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність).

Раніше Представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО