#громадськемісце Сенат США 23 квітня має розглянути допомогу Україні #ялта #yalta

Сенат США 23 квітня має розглянути допомогу Україні

Сенат США 23 квітня, як очікують, проголосує за пакет військової допомоги, який включає понад 60 мільярдів доларів для України, після того, як Палата представників підтримала цей захід 20 квітня після місяців суперечок.

Сенат може ухвалити документ 23 квітня вдень (ввечері за київським часом), якщо терміни голосування будуть узгоджені швидко. Якщо ж республіканці будуть проти сьогоднішнього розгляду, то голосування може відбутися 24 квітня.

Очікується, що пакет можуть надіслати президентові США Джо Байдену для підписання до кінця тижня.

Байден під час телефонної розмови 22 квітня сказав президенту України Володимиру Зеленському, що Сполучені Штати «швидко нададуть значні нові пакети безпекової допомоги, щоб задовольнити нагальні потреби України на полі бою і протиповітряної оборони», йдеться у заяві Білого дому.

Зеленський повідомив у соцмережі X, колишній Twitter, що Байден пообіцяв підписати законопроєкт «негайно, як тільки його схвалить Сенат».

20 квітня Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт про національну безпеку, який передбачає військову допомогу на 95 мільярдів доларів для України, Ізраїлю й інших союзників США, зокрема, для України в розмірі близько 61 мільярда доларів. Також передбачається передача Україні ракет ATACMS, про які давно просить Київ.

Голосування відбулося після того, як демократи і республіканці дійшли згоди щодо законопроєктів після місяців незгоди частини республіканців із подальшою підтримкою США для України на тлі вторгнення Росії.

Директор ЦРУ Вільям Бернс 18 квітня попередив американських законодавців, що, в разі якщо США не нададуть військової підтримки, Україна може програти війну проти Росії до кінця року.

ДЖЕРЕЛО