#громадськемісце У Черкаській області заарештували чотири вертольоти та два літаки кримських підприємців #ялта #yalta

У Черкаській області заарештували чотири вертольоти та два літаки кримських підприємців

Правоохоронці Черкаської області забезпечили арешт чотирьох гелікоптерів та двох літаків кримських підприємців, причетних до фінансування збройної агресії РФ, повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора України.

«За клопотанням прокурорів Черкаської обласної прокуратури арештовано майно, що належить особам, пов’язаним із фінансуванням російської збройної агресії проти України. Мова йде про 4 повітряні судна Мі-2 (МіІ-2) і 2 літаки АН-2 (Antonov-2)», – йдеться у повідомленні.

В ОГП нагадали, що в лютому 2024 року повідомили про підозру 9 українським підприємцям, зареєстрованим на території АРК, які займаються рекреаційним та агропромисловим підприємництвом.

Як стверджується, у власності товариства з обмеженою відповідальністю, де підозрювані є засновниками і кінцевими бенефіціарами, перебуває низка об’єктів рухомого майна.

«З метою блокування рухомих активів та запобігання їх перереєстрації на підставних осіб для уникнення подальшої конфіскації майна за клопотанням прокурора накладено арешт на гелікоптери та літаки, що належать товариству. Також арештовано майно та корпоративні права підприємців на понад 35 млн грн.», – заявили в прокуратурі.

Слідство встановило, що після анексії півострова ці підприємства було переоформлено відповідно до вимог російського законодавства. Нині вони ведуть свою господарську діяльність із РФ і сплачують податки, кажуть прокурори.

Підозрюваним інкримінується фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України з порушенням порядку, встановленого Конституцією України (ч. 3 ст. 110-2 ККУ).

Представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО