#громадськемісце У розвідці Британії пояснили, чому в Росії з 2014 року в півтора рази впав експорт зброї #ялта #yalta

У розвідці Британії пояснили, чому в Росії з 2014 року в півтора рази впав експорт зброї

У Росії протягом останніх десяти років експорт зброї впав на 53%. Ймовірно, це пов’язано з «регулярними втрати на полі бою», йдеться у новому звіті розвідки Британії.

Експерти кажуть, що згідно з даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), російський експорт зброї впав на 53% у періоді між 2014-2018 й 2019-2023 роками.

«Внаслідок цього Росія опустилась з другого на третє місце у світовому рейтингу експорту озброєнь. Ба більше, лише у 2023 році показники були на 52% меншими, ніж у 2022. Зокрема торік основні російські озброєння отримали лише 12 країн, у порівнянні з 31 країною у 2019 році», – зазначили у Міноборони Британії.

Зниження рівня експорту, за даними розвідки, ймовірно, пов’язане з кількома факторами:

  • Росія надає пріоритет техніці для операцій в Україні через постійні втрати на полі бою;
  • зниження попиту клієнтів через ризик введення санкцій й глобальне засудження відповідальності Росії за війну.

Раніше в американському Інституті вивчення війни казали, що можливості російського оборонно-промислового комплексу (ОПК) є нестійкими в середньо- та довгостроковій перспективі.

На думку аналітиків, російський ОПК зазнаватиме браку робочої сили, скорочення запасів озброєння і техніки для відновлення й модернізації та нездатності повністю компенсувати військові товари і товари подвійного призначення, які оборонна промисловість РФ більше не може купувати через санкції.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО