#громадськемісце У Сімферополі з храму ПЦУ демонтували купол #ялта #yalta

У Сімферополі з храму ПЦУ демонтували купол

У Сімферополі демонтували купол українського Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги, повідомляє представництво Президента України в АР Крим.

«Відповідні кроки окупантів є продовженням системного знищення української ідентичності та всього українського в окупованому Криму, а також продовженням переслідування Православної Церкви України з метою того, щоб на окупованій території залишились виключно лояльні Кремлю релігійні структури, зокрема російської православної церкви», – йдеться у заяві відомства.

Рішення російської влади також прокоментував виданню «Голос Криму» митрополит Сімферопольський та Кримський ПЦУ Климент. Він наголосив на системному знищенні всього українського в Криму та стиранні української національної ідентичності.

Священнослужитель також поставив питання державним органам влади України, які, на його думку, ігнорують проблеми української етнічної громади.

«На жаль, маю констатувати повну бездіяльність державних органів влади України в релігійних питаннях, що спонукає р**истів діяти, вчиняти злочини, знищувати українські церкви в Криму», – йдеться у заяві.

Він закликав державні органи України створити міжвідомчий дорадчо-консультаційний орган Кабміну з питань формування та реалізації держполітики щодо збереження та захисту української етнічної спільноти Криму.

У травні стало відомо, що в Сімферополі відбувається захоплення кафедрального собору Православної церкви України.

Російське Міністерство майна та земельних відносин Криму заявило, що «звільнення» кафедрального собору Православної церкви України в Сімферополі «відбувається на законних підставах».

У лютому 2022 року Верховна Рада України ухвалила рішення про передачу в державну власність майна Кафедрального собору Святих рівноапостольних Князя Володимира та Княгині Ольги в Сімферополі.

У серпні 2020 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) звернувся до російської влади через утиски Православної церкви України в Криму. Російська влада стверджує, що в Криму немає утисків за релігійною ознакою.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО