#громадськемісце Удар по об’єкту Чорноморського флоту РФ у Севастополі. Що про це відомо? #ялта #yalta

Удар по об'єкту Чорноморського флоту РФ у Севастополі

У ніч проти 24 березня ракетним ударом Збройних Сил України в анексованому Севастополі було зруйновано будівлю, в якій розташовувався інформаційно-обчислювальний центр Чорноморського флоту Російської Федерації, який займається, зокрема, плануванням завдання ракетних ударів по території України. Редакція Крим.Реалії зібрала всю відому інформацію про удар та його наслідки.

Ракета влучила в «офісну будівлю»

Коли ввечері 23 березня проїзд Керченським мостом було закрито, це трапилося близько 22.30, кримчани знали, що можлива атака Збройних Сил України по російських військових об’єктах на півострові. О 22.42 пролунав сигнал тривоги у військових частинах Севастополя, а за дві хвилини російський глава Севастополя Михайло Розвожаєв сповістив містян про повітряну тривогу.

Незабаром у Севастополі пролунали звуки роботи ППО та перші потужні вибухи. Севастопольські та російські Telegram-канали публікували відео, на яких зафіксовані вибухи та гучні звуки в місті.

Telegram-канал «Крымский ветер» опублікував фото стовпа диму від вибуху в центрі Севастополя.

За годину, з посиланням на власні джерела, канал повідомив, що уражено російську військову частину на вулиці Руднєва, яка займає територію колишнього штабу Військово-морських сил України.

«У районі вулиці Руднєва ракета влучиала в офісну будівлю. Рівень ушкоджень уточнюється», – підтвердив інформацію близько опівночі російський губернатор Севастополя Развожаєв.

Уранці з’явилися перші фотографії, які дозволяли оцінити рівень ушкоджень. У будівлі, що знаходиться неподалік контрольно-пропускного пункту, від вибуху вилетіли всі вікна, було видно сліди пожежі – його гасіння силами російського МНС тривало до опівдіня 24 березня.

Після ракетної атаки на Севастополь командувач Повітряних сил України Микола Олещук подякував «льотчикам і морякам за успішну бойову роботу».

«Небо та море одного кольору! Дякую льотчикам і морякам за успішну бойову роботу! Крим – НАШ! Разом – до перемоги! – написав Олещук у своєму Telegram-каналі.

Увечері 24 березня проєкт Радіо Свобода «Схеми» опублікував супутниковий знімок наслідків ракетного удару по Севастополю.

Зображення демонструє, що внаслідок удару вражена одна з будівель на вулиці Руднєва. Порівнюючи супутникові знімки цієї місцевості за 21 і 24 березня видно, що після ракетного удару обвалився дах будівлі. Поряд зі спорудою також видно автомобілі пожежних служб.

Стратегічне командування ЗСУ вранці в неділю повідомило, що уражено центр зв’язку та «кілька об’єктів інфраструктури Чорноморського флоту».

Як мінімум три ракети Storm Shadow прилетіли в головний вузол зв’язку Чорноморського флоту РФ, повідомив проєкт OSINTtechnical. За даними дослідників, там розташовані також військові частини ракетних навідників та ФСБ.

25 березня Telegram-канал «Крымский ветер» із посиланням на власні джерела повідомив, що внаслідок ракетного удару по території російської військової частини на вулиці Руднєва 34 людини загинуло та 10 людей поранено. Незалежного підтвердження цих даних немає.

Правильна назва цієї військової частини – інформаційно-обчислювальний центр Чорноморського флоту РФ.

Центр з розрахунку траєкторій ракет

У радянські часи на цій території за адресою вулиця Соловйова, 1 розміщувалася школа прапорщиків і мічманів. Вона підпорядковувалася Чорноморському флоту ВМФ СРСР.

Історія штабу ВМС України розпочалася у квітні 1992 року, коли згідно з указом президента України розпочалося створення національних військово-морських сил. У колишній школі прапорщиків на вулиці Соловйова розмістилася організаційна група ВМС. Пізніше було створено штаб ВМСУ.

У лютому-березні 2014 року відбулася окупація Криму Російською Федерацією і, зокрема, Севастополя, який був головною базою ВМС України. Стратегічні об’єкти України на півострові були захоплені російськими військами та місцевими жителями, які їх підтримували.

19 березня 2014 року представники так званої «самооборони Севастополя» та казаки, які прибули з Росії, заблокували, а потім захопили штаб ВМС України в Севастополі. Згодом російські військові розмістили тут свої структури.

На великій території від вулиці Соловйова до вулиць Льва Толстого та Руднєва було створено інформаційно-обчислювальний центр Чорноморського флоту РФ. Вважається, що саме ця структура займається плануванням ракетних ударів, розрахунком траєкторій польоту ракет тощо. На будівлях і території центру було встановлено супутникові та інші антени.

Російські військові це місце для обчислювального центру обрали спеціально. Тут, на вул. Соловйова, 1 розміщувався стаціонарний вузол зв’язку ВМСУ, який більше відомий у флотських колах завдяки позивному «Сумматор».

У 2004 році вузол зв’язку, який забезпечував штаб ВМСУ, був об’єднаний із центром автоматизованих систем управління у новий військовий організм – автоматизований центр передачі та обробки інформації.

З 2005 року до ВМСУ почали надходити сучасні вітчизняні зразки апаратури зв’язку. Спочатку було змонтовано цифрову автоматичну станцію «Фарлеп», яка дозволяє підтримувати зв’язок з усіма вузлами зв’язку ЗСУ. Також було розгорнуто єдину автоматизовану систему «Дніпро», яку ще називають «військовий Інтернет».

Зрозуміло, на сьогодні вся ця апаратура давно застаріла, але лінії зв’язку, зокрема оптоволоконні, досі використовуються.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО