#громадськемісце В Україні засудили до 13 років позбавлення волі суддю російського Сімферопольського райсуду Криму #ялта #yalta

В Україні засудили до 13 років позбавлення волі суддю російського Сімферопольського райсуду Криму

В Україні винесли вирок призначеному РФ судді Сімферопольського районного суду Криму. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань (ЦЖР) із посиланням на рішення Святошинського районного суду Києва.

Як пише ЦЖР, йдеться про Альберта Томащука. Він з квітня 2003 року обіймав посаду судді Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим, а у грудні 2014 року указом президента РФ його призначили «суддею» до російського Сімферопольського районного суду Криму. 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила Томащука з посади судді Сімферопольського райсуду АРК «у зв’язку з порушенням присяги судді».

«Допомога Томащука іноземній державі та її представникам у переході судів АР Крим на відправлення правосуддя на підставі законодавства Російської Федерації, сприяння окупаційним органам влади у придушенні спротивів з боку громадян України на території АРК та допомога у впровадженні практики переслідування осіб, призвели до забезпечення належного функціонування незаконно створених судових органів та посилили заходи тимчасової окупації півострова», – цитує вирок ЦЖР.

Альберта Томащука засудили до 13 років позбавлення волі за звинуваченням у державній зраді. Публічних коментарів засудженого наразі немає.

Представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО