#громадськемісце Війська РФ вивели носії «Калібрів» на чергування в Чорному морі – ВМС України #ялта #yalta

Війська РФ вивели носії «Калібрів» на чергування в Чорному морі – ВМС України

В акваторії Чорного моря станом на ранок 22 березня перебувають два російські кораблі – носії крилатих ракет «Калібр», загальний залп складає до восьми ракет, повідомили у Військово-морських силах Збройних сил України.

За цими даними, в Азовському морі російські кораблі відсутні, у Середземному морі – два російські кораблі, серед яких – один носій крилатих ракет «Калібр» із загальним залпом до восьми ракет.

Це перші кораблі на чергуванні в Чорному морі після перерви у 16 днів. Раніше, коментуючи цю перерву, речник Військово-морських сил Збройних сил України, капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявляв, що пов’язана вона, «звісно, з тим, що було знищено патрульний корабель «Сергей Котов».

Водночас він наголосив, що «це не означає, що рівень ракетної загрози зменшився».

5 березня українська розвідка заявила про знищення поблизу Керчі російського корабля «Сергій Котов». Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило 6 березня, що внаслідок українського удару по російському кораблю були поранені щонайменше 27 російських військових, а сім осіб загинули. Росія зазвичай не коментує ураження своїх кораблів українською стороною.

Раніше командувач Військово-морських сил України віцеадмірала Олексій Неїжпапа в інтерв’ю «Українській правді» заявив, що кораблі під прапором Військово-морського флоту Росії будуть «законними цілями» для України у будь-якому місці світового океану.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО