Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /home/u442528224/domains/hromadske.space/public_html/wp-content/mu-plugins/PluginOrganizerMU.class.php on line 27
«Я ніколи не залишусь один»: Наріман Алієв прочитав лист засудженого Росією кримчанина Азізова – Громадське Місце Ялта

#громадськемісце «Я ніколи не залишусь один»: Наріман Алієв прочитав лист засудженого Росією кримчанина Азізова #ялта #yalta

«Я ніколи не залишусь один»: Наріман Алієв прочитав лист засудженого Росією кримчанина Азізова

В рамках ініціативи «Листи у вільний Крим» український режисер кримськотатарського походження Наріман Алієв прочитав лист кримськотатарського активіста та журналіста Асана Ахтемова. Російський суд засудив його до 15 років ув’язнення у справі про «диверсію».

«Сьогодні голосом Нарімана говорить Асан Ахтемов від імені українських громадян, які не припинили спротив окупантам. Від імені всіх, хто був незаконно ув’язнений далеко від рідного Криму, від імені кожного, хто так сильно прагне повернутися. Повернутися додому», – повідомили у представництві президента України в АРК.

Там нагадали, що зараз Асан перебуває у в’язниці у Володимирській області РФ, неофіційно відомої як «Владимирский централ», куди за останньою інформацією його етапувала влада Росії.

В українському відомстві закликали приєднуватися до ініціативи та писати слова підтримки Асану Ахтемову та іншим в’язням Кремля. «Ці нескладні кроки допоможуть нашим співгромадянам відчути, що незважаючи на всі перешкоди, ми продовжуємо боротися за їхню свободу», – зазначили у представництві президента України в АРК.

Наріман Алієв – український режисер кримськотатарського походження, сценарист, ведучий та співзасновник подкастів Mincultpryvit та Bromance podcast. Заслужений митець України.

У вересні 2022 року створений РФ Верховний суд Криму засудив Асана Ахтемова до 15 років колонії суворого режиму зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік у справі про «диверсію» в селі Перевальному. Також у цій справі засудили його брата Азіза Ахтемова до 13 років колонії суворого режиму зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік. Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла засудили до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму зі штрафом 700 тисяч рублів і обмеженням волі строком на 1,5 року.

2 жовтня 2023 року Нарімана Джеляла та братів Ахтемових забрали із СІЗО-2 у Сімферополі та етапували до в’язниць на території Росії. Пізніше стало відомо, що Джеляла доправили до в’язниці Мінусинська Красноярського краю Росії.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО