#громадськемісце Жодних переговорів з Росією про статус Криму бути не може – Ташева #ялта #yalta

Жодних переговорів з Росією про статус Криму бути не може – Ташева

Жодних переговорів із Росією про приналежність Криму бути не може, тому Україна продовжує роботу в рамках «Кримської платформи», щоб проблема окупації півострова не зникала з радарів міжнародної спільноти. Про це заявила постійна представниця Президента в АРК Таміла Ташева у коментарі для Укрінформ.

«Звісно, Крим є складовою частиною Української держави, тому жодних перемовин з РФ щодо його приналежності бути не може», – наголосила вона.

Чиновниця повторила слова українського лідера Володимира Зеленського про те, що деокупація необхідна не лише тому, що це питання безпеки і територіальної цілісності України, а й тому, що там мешкають в умовах переслідування українські громадяни.

«Ми завжди говоримо про повернення людей. Ми боремося не лише за території, а за людей. Єдиною можливістю для життя в спокої, розвитку та існування для кримських татар і інших корінних народів є деокупація і повернення Кримського півострову під прапор Української держави», – наголосила представниця президента.

За словами Ташевої, нині відбувається активна підготовка до урядового саміту «Кримської платформи», який відбудеться 23 серпня, та парламентського, який відбудеться цього року в Латвії. Дату вона не уточнила.

Ініційований Україною міжнародний координаційний механізм «Кримська платформа» було розпочато на установчому саміті в Києві у серпні 2021 року. Мета платформи – збереження уваги до Криму в міжнародному порядку денному, захист прав людини у Криму, сприяння деокупації півострова тощо.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО