#громадськемісце ЗМІ: українські хакери зламали 14 російських сайтів, які підтримали анексію Криму #ялта #yalta

ЗМІ: українські хакери зламали 14 російських сайтів, які підтримали анексію Криму

18 березня українські хакери зламали сервери сайтів 14 російських компаній, розмістивши на них інформацію про втрату Росією 33% кораблів Чорноморського флоту РФ. Про це повідомляє українське видання Армія Inform із посиланням на джерела.

Як стверджується, атаковані сайти належать компаніям, які здійснили підтримку анексії Криму Росією 10 років тому. Серед них – регіональні портали Криму, Москви та Свердловської області, інформагентство «Новий день», рекламні агенції.

На стартових сторінках компаній з’явилося зображення потоплених кораблів, а також літаків стратегічної авіації РФ. На сайтах було написано, що разом із «приєднанням» Криму в армії РФ «від’єдналося» 33% кораблів ЧФ.

У лютому 2014 року озброєні люди у формі без розпізнавальних знаків захопили будівлю Верховної Ради АРК, Ради міністрів АРК, сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу та інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що всі озброєні люди є військовослужбовцями армії РФ. Згодом глава Кремля Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

На території Криму та Севастополя 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ані Україна, ані Європейський Союз, ані США не визнали результатів голосування на референдумі. Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними та засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму та Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО