#громадськемісце Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров не виключає нову хвилю мобілізації кримчан до армії РФ #ялта #yalta

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров не виключає нову хвилю мобілізації кримчан до армії РФ

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров не виключає нову хвилю мобілізації кримчан до російської армії, зокрема кримських татар.

Про це Чубаров написав у своєму телеграм-каналі, посилаючись на отриману ним інформацію про зустріч голови підконтрольного російській владі Духовного управління мусульман Криму та Севастополя Еміралі Аблаєва з російським міністром МВС Криму Ігорем Іларіоновим.

За словами Чубарова, під час зустрічі Аблаєв узяв на себе зобов’язання «сприяти залученню кримських татар до участі у війні РФ проти України».

«Під час зустрічі, яка не висвітлювалася в медіа, обговорювалося питання про збільшення мобілізації чоловіків призовного віку, які живуть в окупованому Криму, до складу російської армії… Відомо, що Еміралі Аблаєв взяв на себе зобов’язання організації заходів, які, на його запевнення, «сприятимуть залученню кримських татар для участі у спеціальній військовій операції», – написав Чубаров.

У лютому голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв прогнозував, що після виборів президента РФ ситуація з мобілізацією на окупованих територіях України, зокрема у Криму, погіршиться.

У січні в ГУР МО України заявили, що активізація примусової мобілізації, до якої вдаються російські сили на окупованих територіях України, викликана необхідністю покривати втрати особового складу та зниженням підтримки війни серед російського населення.

Перед цим правозахисна організація Human Rights Watch у своєму звіті заявила, що російська влада продовжує примусово мобілізувати до своєї армії українців на окупованих нею територіях України. Правозахисники наголосили, що така практика – «воєнний злочин».

У вересні 2022 року влада Росії оголосила так звану часткову мобілізацію на війну з Україною. За офіційними даними, призвали близько 300 тисяч людей. Указ про мобілізацію продовжує діяти досі.

Журналістам Крим.Реалії вже вдалося встановити особи 672 загиблих російських військових з Криму та Севастополя. Російська сторона офіційно не публікує дані про втрати.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО