#громадськемісце Головам освітніх та культурних закладів Криму загрожує до 12 років за колабораційну діяльність – прокуратура АРК #ялта #yalta

Головам освітніх та культурних закладів Криму загрожує до 12 років за колабораційну діяльність – прокуратура АРК

Трьом керівникам освітніх та культурних закладів у Криму загрожує до 12 років позбавлення волі за колабораційну діяльність і допомогу державі-агресорові, повідомляє пресслужба прокуратури АР Крим.

Згідно із заявою, йдеться про:

  • ректора підконтрольного РФ Кримського інженерно-педагогічного університету ім. Февзі Якубова;
  • директора Муніципальної бюджетної загальноосвітньої установи «Середня загальноосвітня школа №44 ім. Героя Росії Аліме Абденанова» округу Сімферополь»;
  • художнього керівника «Кримськотатарського ансамблю пісні й танцю «Хайтарма» Кримської державної філармонії».

Як стверджується, підозрювані записали особисті відеозвернення пропагандистського характеру щодо «внеску економічної, освітньої та культурної галузі в перемогу РФ у війні» та передали їх представникам проросійського телеканалу «Миллет».

У прокуратурі зазначили, що дії фігурантів мали на меті створити «фальшиву картину підтримки окупантів мешканцями півострова».

У публікації не називають імена фігурантів, проте, згідно з відкритими джерелами, йдеться про Гульнару Муртазаєву, Ельміру Налбантову та Чингіза Якубова.

Раніше Представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО