#громадськемісце Засудженому РФ Серверу Мустафаєву призначили обстеження серця після скарги правозахисників – дружина #ялта #yalta

Засудженому РФ Серверу Мустафаєву призначили обстеження серця після скарги правозахисників – дружина

Директорка Front Line Defenders Олівія Мур скерувала до Генпрокуратури РФ скаргу про ненадання медичної допомоги кримчанину Серверу Мустафаєву, після чого йому призначили повне обстеження серця. Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Як повідомила дружина кримського татарина Майє Мустафаєва, у скарзі зазначалося, що адміністрація тамбовської виправної колонії №1 не надавала допомогу правозахисникові. З дня арешту, шість років тому, через тривале перебування в суворих умовах СІЗО у Мустафаєва виникли проблеми із серцем.

Крім того, у нього виявили новоутворення під грудною клітиною. Коли він потрапив до колонії у вересні 2022 року, Мустафаєву запропонували операцію, але тоді він відмовився, оскільки не розумів, в яких умовах відбуватиметься процедура, розповіла Майє.

Після звернення Олівії Мур Серверу зробили ЕКГ, але лікар-кардіолог правозахисника поки що так і не оглянув.

Сервер Мустафаєв – координатор громадського об’єднання «Кримська солідарність». У 2018 році після обшуків силовики заарештували Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова.

16 вересня 2020 року в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону кримського правозахисника засудили до 14 років позбавлення волі. Звинувачення проти них долучили до бахчисарайської справи Хізб ут-Тахрір.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО