Османа Аріфмеметова, засудженого на 14 років колонії у справі «другої Сімферопольської групи», етапували до в’язниці Красноярського краю із СІЗО №3 Новочеркаська. Про це повідомляє “Кримська солідарність”.
Разом із ним у різні міста також етапували інших учасників його справи – Рустема Шейхалієва, Руслана Сулейманова та Енвера Аметова. Спочатку всі вони прибули до Воронежа, потім Аметова відправили до Липецька, решту – до Самари.
«Я і Рустем начебто їдемо до Красноярського краю, Руслан – в Челябінську область», – повідомив Арифмеметов у листі своєї матері Емдії Арифмеметової.
У березні 2019 року російські силовики провели у Криму обшуки у будинках кримськотатарських активістів, зокрема представників громадського об’єднання «Кримська солідарність». Загалом було затримано 24 особи, серед них – громадянські журналісти Осман Арифмеметов, Рустем Шейхалієв, Ремзі Бекіров. 27 і 28 березня 2019 року російський суд у Сімферополі заарештував усіх затриманих.
Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв’язнями 24 кримськотатарських активістів, затриманих російськими силовиками 27 березня 2019 року в Криму.
24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд визнав кримськотатарських активістів, серед яких був Руслан Сулейманов, винними у терористичній діяльності та спробі захоплення влади. Енвера Аметова та Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а грмоадянських журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва та Османа Аріфмеметова – до 14 років. 4 роки строку політв’язні проведуть у в’язниці, а потім ще 1 рік будуть обмежені у свободі пересування. Підсудні винними себе не визнали і вважають своє переслідування політичним.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.