#громадськемісце На тлі регулярних втрат ЧФ РФ Шойгу анонсував появу нових кораблів у Криму #ялта #yalta

На тлі регулярних втрат ЧФ РФ Шойгу анонсував появу нових кораблів у Криму

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що цього року Чорноморський флот РФ отримає три малі ракетні кораблі.

Як зазначив голова відомства, якого цитують російські ЗМІ, це будуть кораблі проєкту «Каракурт».

4 листопада 2023 року корвет «Аскольд» класу «Каракурт», який ще не увійшов до складу ВМФ Росії, був уражений, ймовірно, крилатою ракетою. Згодом Україна оголосила про знищення корабля. Міноборони Росії охарактеризувало його як «пошкоджений».

Корвети типу «Каракурт» здатні запускати до восьми крилатих ракет та оснащені одним із варіантів зенітно-ракетного комплексу «Панцир».

За даними українських військових, минулого місяця затонув патрульний корабель «Сергей Котов», а також пошкоджено великі десантні кораблі «Костянтин Ольшанський», «Ямал», «Азов» та розвідувальний корабель «Иван Хурс».

5 березня українська розвідка заявила про знищення поблизу Керчі російського корабля «Сергей Котов».

24 березня у Збройних силах України повідомили, що Сили оборони уразили великі десантні кораблі «Ямал» та «Азов», центр зв’язку та кілька об’єктів інфраструктури Чорноморського флоту РФ.

Також у березні Сили оборони України атакували ракетами «Нептун» десантний корабель «Костянтин Ольшанський» – це український десантний корабель, 10 років тому захоплений російськими військовими під час анексії Криму.

Російська сторона про ці втрати не повідомляла і зазвичай не коментує втрати Чорноморського флоту РФ через атаки України.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО