#громадськемісце Російський суд у Криму засудив до 5,5 років колонії раніше помилуваного бойовика ПВК «Вагнер» за вбивство у Керчі #ялта #yalta

Російський суд у Криму засудив до 5,5 років колонії раніше помилуваного бойовика ПВК «Вагнер» за вбивство у Керчі

Підконтрольний РФ Верховний суд Республіки Крим у березні 2024 року затвердив вирок раніше помилуваному бойовику російської ПВК «Вагнер» В’ячеславу Дупленку, якого російський Керченський міський суд визнав винним у навмисному заподіянні тяжкої шкоди здоров’ю, що спричинило смерть. Увагу на це звернуло видання «Верстка».

Згідно з повідомленням, 27 липня 2023 року на Ворошилівському ринку Керчі Дупленко під час розпивання алкогольних напоїв завдав ножових поранень одному з місцевих жителів, внаслідок чого той помер через три дні. Російський суд у Керчі врахував «бойові заслуги» Дупленка на війні проти України і виніс йому вирок у вигляді п’яти з половиною років позбавлення волі за частиною 4 статті 111 КК РФ (заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю, що спричинило смерть), максимальне покарання за якою передбачає 15 років в’язниці.

Як пише «Верстка», Дупленко вже відбував покарання у колонії в 2019 році за злочин за аналогічною статтею. Текст цього вироку не публікувався. Крім цього, у 2014 та 2015 роках він був судимий за крадіжку та розбій.

19 березня 2024 року Держдума РФ ухвалила у третьому остаточному читанні законопроєкт про звільнення від кримінальної відповідальності за укладання контракту з Міноборони без таємних указів про помилування за підписом президента Росії Володимира Путіна. Згідно з документом, ухваленим у двотижневий термін, у разі укладання контракту з армією кримінальні справи підозрюваних буде припинено, а засудженим реальний термін покарання змінять на умовний.

Вербувати ув’язнених на війну першими почали у ПВК «Вагнер». За визнанням її голови Євгена Пригожина, близько 10 тисяч ув’язнених загинули під Бахмутом. Після закінчення шести місяців контракту колишні ув’язнені отримували звільнення – помилування закритими указами президента.

Таким чином Путін помилував щонайменше 17 осіб, засуджених за вбивства та зґвалтування, включаючи члена банди сатаністів, яка чинила ритуальні вбивства підлітків. Усі вони брали участь у війні в Україні та повернулися з фронту на волю. Дехто з них вже скоїли нові злочини.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО